Lajme

Digjet një restorant në Prishtinë

01/19/2020 13:01
nga:B. D

Një person ka raportuar se në rrethana të panjohura dikush ia ka vënë zjarrin restorantit të tij në Prishtinë, i cili nuk ka qenë në funksion për disa vite, duke shkaktuar dëme materiale.

Në vendin e ngjarjes kanë dal njësitë policore si dhe ekipi i zjarrfikësve të cilët i kanë marrë të gjitha masat e duhura.

“Është raportuar për një zjarr në rrugën e lartcekur. Në vendin e ngjarjes kanë dal njësitë policore si dhe ekipi i zjarrfikësve të cilët i kanë marrë të gjitha masat e duhura. Ankuesi mashkull K/Shqiptar ka deklaruar se lokali i tij (restorant) i cili nuk ka qenë në funksion për disa vite dhe në rrethana të panjohura dikush ia ka vënë zjarrin duke i shkaktuar dëme materiale”, bëhet e ditur në raportin e policisë.

02/09/2020 16:55

Digjen pishat në konviktin e Universitetit të Prishtinës