Sporti

DigitAlb Kupa e Kosovës në futboll, ja kur do të bëhet tërheqja e shortit për gjysmëfinale

02/14/2020 10:06
nga:Mergim Rreci

Pas përfundimit të ndeshjeve çerekfinale në DigitAlb Kupën e Kosovës janë mësuar gjysmëfinalistet e këtij kompeteicioni.     

Tërheqja e shorti për çiftet gjysmëfinale të Digitalb Kupës së Kosovës do të bëhet të martën më 18 shkurt, në orën 12:00, në selinë e FFK-së, përcjell Gazeta Blic.

Pjesëmarrjen në këtë fazë të garave e kanë siguruar Prishtina, Ballkani, Drenica dhe Feronikeli.

Në këtë fazë do të luhet me sistem vajtje-ardhje.

Ndeshjet e para luhen më 8 prill, derisa ato të kthimit më 22 prill.

/Gazeta Blic/