Sporti

Diego Costa rikthehet në Angli, ja skuadra e tij e re

07/11/2019 22:48
nga:Ideal

Sulmuesi spanjoll, Diego Costa rikthehet në protagonist merkato. Është tabloidi britanik “The Sun” që raporton se e ardhmja e sulmuesit të Atletico Madrid mund të jetë Anglia.

Ish-futbollisti dhe bomberi i Chelseas, duket se është gati të rikthehet në Premier League. Kësaj here interesim për të siguruar shërbimet e Diego Costa ka shfaqur Everton që është gati të nisë sulmin deçiziv në ditët e ardhshme.