BLIC.TV

“Devollin e shohim gjithkund – tek tenderët për rrugë, te prodhimet e kafes, qumështit, testeve..”

09/07/2020 19:56
nga:A. R.

Gazetari, Zekirija Shabani, e ka komentuar dhënien e monopolit nga Ministria e Shëndetësisë, për laboratorin e vajzës së Blerim Devollit, për të kryer teste të koronavirusit, shkruan Gazeta Blic.

Në një deklaratë për dokumentarin e “Expose”, Shabani, ka thënë se shteti vazhdimisht i ka bërë favore biznesmenit Blerim Devolli.

Ai thotë se Blerim Devolli është gjithkah, në tenderë të mëdhenj dhe sipas tij “çdokund ku gjenden paratë e majme”.

Në videon e mëposhtme ndiqeni dokumentarin e plotë nga Expose “Plaçkitja me testet për Covid-19”

https://www.facebook.com/gazetablic/videos/1228728154163254/