Geek

Detajet e para të limuzinës Bentley Flying Spur foto

04/10/2019 20:01
nga:L H

Bentley britanik ka lëshuar dy foto zyrtare “teaser” të limuzinës së ardhshme Flying Spur.

Bazuar në gjeneratën e re të Continental GT, sedan me katër dyer do të debutojë në fund të vitit, transmeton KosovaPress.

‘Teaser’ nuk zbulojnë shumë për Flying Spur, përveç siluetës së papërpunuar dhe markës “Flying B” në formën e stolive.

Bazuar në modelin e testit të vëzhguar më parë, pritet të marrë risitë nga Continental GT, të tilla si një maskë e përparme e gjerë, dritat e pasme ovale dhe fenerët e zgjeruar.

Flying Spur do të prodhohet në versionin e zgjeruar të platformës MSB, në të cilën është i bazuar edhe Continental GT.

Makina do të ketë motor 6,0-litra W12 me 630 kuaj fuqi. Në dispozicion për blerësit do të jetë edhe varianti 4,0-litra twin-turbo V8, i cili ndodhet në Continental GT e ri, i cili zhvillon 545 kuaj fuqi.

Bentley pohon se kjo njësi ka një funksion të nisjes/ndalimit dhe një teknologji të shuarjes së cilindrit që lejon autonominë e Continental GT rreth 800 km me një rezervuar të vetëm.

Megjithatë, Flying Spor do të jetë më i ashpër se Continental GT dhe do të ketë më pak autonomi.