Geek

Detajet e para për telefonin OnePlus 6

10/02/2017 14:21
nga:F.B

Gjatë këtij viti, për shkak të mungesës së çipave Snapdragon 835, OnePlus u detyrua që të ndryshojë publikimin e telefonit të tij premium OnePlus 5 për muajin qershor.

Kompania nuk dëshiron të njëjtin gabim ta përsërisë dhe planifikon që modelin OnePlus 6 ta publikojë më herët gjatë vitit 2018.

Sipas pohimeve, modeli i ri i kompanisë do të ketë dizajn pa skaje rreth ekranit, ekran 6 inç Quad HD, procesor Qualcomm Snapdragon 845, 8GB RAM dhe 128GB hapësirë të brendshme./KP