Lajme

Dështon seanca ndaj katër deputetëve të Vetëvendosjes!

10/10/2017 09:54
nga:M H

Në mungesë të akuzuarve Albin Kurti dhe Donika Kadaj Bujupit është shtyrë  seanca gjyqësore ndaj katër deputetëve të Vetëvendosjes e paraparë të mbahet sot   me datën 22 nëntor në orën 9:00, raporton gazetari i Gazetës Blic.

Gjykatësi Beqir Kalludra ka deklaruar se në mungesë të akuzuarve Albin Kurti dhe Donika Kadaj Bujupi nuk ka kushte që të mbahet seanca gjyqësore.

Po ashtu Kalludra ka thënë se për  Albin Kurtin e Donika Kadaj Bujupin për të cilët gjykata në seancën e kaluar ka lëshuar urdhërese

për sjellje me detyrim nga Policia e Kosovës ende nuk ka marrë ndonjë informatë  nga Policia e Kosovës nëse është vepruar ose jo.

 

06/20/2018 14:45

Nagavci: Tani është koha për zgjedhje ndërsa këto janë qëndrimet e VV-së për dialogun me Serbinë