Sporti

Deschamps nuk e ftoi, por thotë se Martial është ende në planet e tij

11/13/2019 14:42
nga:Lorik J

Anëtari i Manchester United, Anthony Martial është ende në planet e trajnerit të Francës, Didier Deschamps.

Menaxheri i Francës, Didier Deschamps këmbëngul se dera është ende e hapur për Anthony Martial në futbollin ndërkombëtar pavarësisht se ka mbetur jashtë skuadrës për t’u përballur me Moldavinë dhe Shqipërinë, përcjell GazetaBlic.

“Ai ishte pjesë e ekipit francez në mënyrë të rregullt, por kohët e fundit ai shpesh u dëmtua,” tha Deschamps.

Franca është e dyta në Grupin H, pas Turqisë në diferencën e golave. Kampionët në fuqi të botës do të kualifikohen në Euro 2020 nga Grupi H nëse mposhtin Moldavinë, ose nëse Islanda nuk arrin të fitojë kundër Turqisë.

/GazetaBlic/