Sporti

Derbi i javës në Pejë, ai lokal në Lipjan

11/08/2019 21:49
nga:M K

Përveç Superligës, nesër e pasnesër në program janë edhe ndeshjet e Ligës së Parë.

Padyshim se vëmendja kryesore do të jetë në Pejë, aty ku Besa e Pejës e pret befasinë e këtij edicioni, Malishevën, shkruan GazetaBlic.

Të dyja skuadrat janë pretendente për inkuadrim në Superligë, andaj edhe pritet një duel tejet interesant.

Ndërkaq, një tjetër takim atraktiv pritet të jetë derbi lokal i qytetit të Lipjanit. Kryesuesja e Ligës së Parë, Arbëria nga Dobraja e pret Ulpianën, në ndeshjen ku synon fitoren dhe mbajtjen gjallë të ëndrrës për ta siguruar pjesëmarrjen në elitën e futbollit kosovar edicionin e ardhshëm.

Më poshtë ndeshjet e kësaj jave dhe renditja tabelare.

/GazetaBlic/

02/21/2020 18:48

Rikthehet Liga e Parë