Lajme

Deputetja e LDK-së – Albin Kurtit: Nëse ke Zot, Fe e Atdhe, tërhiqe vendimin për Veliun!

03/25/2020 19:08
nga:Norë Kelmendi

Deputetja e LDK-së, Marigona Geci ka lutur kryeministrin Kurti që ta heqë vendimin e tij për shkarkimin e Kurtit, që ti japë hapësirë koalicionit dhe vendimit të qyetarëve.

“Të lutem z.Kurti, që ke Zot, që ke Fe e që ke Atdhe, tërhiqe vendimin për Agim Veliun, dhe pranoje propozimin e Qunit”.

Seanca për rrëzimin e Qeverisë Kurti

Publiée par GazetaBlic sur Mercredi 25 mars 2020

04/06/2020 22:17

Arban Abrashi flet për formimin e Qeverisë së re dhe emrin e kandidatit për kryeministër nga LDK