Lajme

Deputetja e AAK-së kapet me Vjosa Osmanin në Kuvend: Nuk është vetëm Vetëvendosje në sallë

09/18/2020 12:16
nga:A. R.

Në Kuvend të Kosovës është duke u mbajtur interpelancë për Ministrin e Arsimit, Ramë Likaj, e thirrur nga Lëvizja Vetëvendosje.

Pas deklarimit të LVV’së, LDK-së e PDK-së, kryetarja Vjosa Osmani ka kërkuar nga Vetëvendosje që përsëri ta marrin fjalën.

Këtu ka reaguar deputetja e AAK’së, Teuta Haxhiu që ka thënë se pas PDK’së radhën për deklarim e ka grupi parlamentar i Aleancës.

“Faleminderit kryetare jo vetëm Vetëvendosja është këtu, pas PDK’së radhën e kemi ne”, ka thënë Haxhiu.

“Prandaj duheni me njoftu me kohë”, është përgjigjur kryeparlamentarja Vjosa Osmani.

“Gjithsesi e nderuar dhe e respektuar”, ka thënë Haxhiu dhe e ka vazhduar fjalimin para deputetëve.

Drejtpërdrejt nga seanca e Kuvendit

Publiée par GazetaBlic sur Vendredi 18 septembre 2020