Lajme

Deputetja e AAK-së: Është për keqardhje spektakli që po ndodh në zyrat e OVL-UÇK-së

09/25/2020 14:26
nga:Y I

Deputetja e AAK-së, Teuta Haxhiu e ka quajtur spektakël bastisjen që po ndodh nga Eulex në zyrat e OVL-UÇK-së.

Ajo në seancën e sotme plenre në Kuvendin e Kosovës ka shprehur keqardhje për këtë gjendje, derisa i ka bërë thirrje “drejtësisë transparente” që mos të ndodhin gjëra të tilla. Sipas saj të gjithë të ftuarit nga Tribunali i Hagës i janë përgjigjur vullnetarisht dhe pozitivisht atyre.

“Është për keqardhje spektakli që po ndodh në zyrat e OVL-UÇK-së. Prandaj bëjmë thirrje drejtësisë transparente që mos të ndodhin spektakle të tilla se të gjithë të ftuarit nga Tribunali i Hagës, gjithë ata veteranët kanë qenë vullnetar dhe janë të gatshëm të përgjigjen Hagës. Por spektaklet nuk i ndihmojnë drejtësisë”, tha ajo.

Bastisja e Eulexit në zyrat e OVL-UÇK-së është duke vazhduar ende.