Lajme

Deputeti i AAK-së: Ftoj aktivistët dhe mbështetësit e VV-së të mos përkrahin ide që çojnë në vëllavrasje

05/28/2020 10:33
nga:Norë Kelmendi

Deputeti i AAK-së, Gazmend Syla, ka thënë se idea që prej pushtetit me e përmbys shtetin, është ide dhe praktikë millosheviqiane.

“Ju bëj thirrje aktivistëve dhe mbështetësve të LVV, të cilët me mundin e sakrificën e tyre janë pjesë e historisë më të re të popullit tonë, para dhe gjatë Luftës Çlirimtare, por dhe pas lufte në shtetndërtim; të mos përkrahin ide të tilla që çojnë në vëllavrasje”, është shprehur Syla përmes Facebook.

“Kjo tokë edhe ashtu, ende është e njomë prej gjakut të mijëra e mijëra liridashësve tone”.

06/16/2020 16:22

​Haradinaj: AAK-ja ka bërë vepra të mëdha që janë ne themelet e shtetit