Sporti

Deputetët shkojnë në parlament me fanella të Kroacisë

07/11/2018 11:57
nga:Lorik J

Ekipi kombëtar i Kroacisë luan sot ndeshjen më të rëndësishme në 20 vitet e fundit.

Kundërshtari i Kroacisë është Anglia dhe ndeshja do të zhvillohet në ora 20:00 në Moskë, në kuadër të gjysmëfinales së Kupës së Botës, shkruan GazetaBlic

Euforia në rrugët e qyteteve kroate është rritur dhe njerëzit mezi presin lojën.

Portali kroat, Index.hr ka postuar disa fotografi të perosnave të cilët kanë veshur fanellat e Kroacis♪7 në vendet e punës.

Në Zagreb përfaqësuesit e parlamentit gjithashtu u panë me fanellat e ekipit kroat. Ata dhanë mbështetjen e tyre për Kroacinë që sot luan ndeshjen më të rëndësishme.

 

 

02/23/2019 11:50

Manchester United-Liverpool, 11-shja e kombinuar-fantastike