Lajme

Dëmtohet Spitali i Durrësit pas tërmetit të fundit në Shqipëri

11/28/2019 12:11
nga:B. D

Tërmeti i fuqishëm që goditi para pak çastesh qytetin e Durrësit, ka shkaktuar dëme të mëdha materiale në Spitalin e Durrësit.

Mediat në Shqipëri raportojnë se pacientët kanë lëshuar spitalin duke dal jashtë objektit.

Raportohet që tërmeti ka qenë me magnitudë 5.1 të shkallës Rihter dhe ka zgjatur shumë pak. Kjo është lëkundja e dytë e fortë brenda pak minutave, pas pak më u parë u rregjistrua një tjetër lëkundje me magnitudë 4.