Cool

Del në shitje ishulli i Pablo Escobarit

07/09/2019 16:21
nga:N S

Ishulli privat Saddleback Cay në Bahama, i cili ishte nën pronësi të narko-dillerit Pablo Escobar për një kohë të gjatë, shitet për 12 milionë dollarë.

Ai mbahet mend për bukuritë natyrore, por edhe supermodelet e tilla si Bella Hadid dhe Kendall Jenner, të cilat promovuan klipe, transmeton lajmi.net.

Ishulli në epokën e Escobar-it besohet të jetë përdorur si një rrugë trafikimi.

Ishulli posedon 14.000 metra katrore, së bashku me shtatë plazhe, shtëpi kryesore dhe disa kasolle të vogla.

Ja disa pamje të tij