Lajme

Deklarohet zyrtarisht edhe LDK për takimin e sotëm

01/27/2020 20:26
nga:B. D

Lidhja Demokratike e Kosovës (LDK), është deklaruar në lidhje me takimin e sotëm që pati lideri i saj, Isa Mustafa dhe i VV-së, Albin Kurti, shkruan GazetaBlic.

LDK përmes një shkrimi në Facebook ka thënë se në takimin e sotëm janë shpalosur qëndrimet e tyre që tashmë janë të njohura edhe për publikun.

Shton se qëndrimet e LDK-së janë të balancuara për të dyja palët e që i shërbejnë stabilitetit të qeverisjes së vendit.

Shkrimi i plotë i LDK-së:

Në takimin e sotëm kemi shpalosur qëndrimet tona, tashmë të njohura dhe publike për opinionin. Konsiderojmë që këto qëndrime janë të balancuara për të dy palët dhe që i shërbejnë stabilitetit të qeverisjes së vendit.

Në takimin e sotëm kemi shpalosur qëndrimet tona, tashmë të njohura dhe publike për opinionin. Konsiderojmë që këto…

Publiée par Lidhja Demokratike e Kosovës sur Lundi 27 janvier 2020

09/28/2020 18:41

Heqja e vijave të kuqe nga LDK-ja për PDK-në, kthim në ‘normalitet’