Sporti

Deklarata komike e Leite Kaka, pasi Ronaldo fitoi Topin e Artë

12/07/2017 22:10
nga:E.A

Ish fituesi i Topit të Artë, Kaka, ka qenë i fituar në ceremoninë e organizuar nga “France Football” në Paris.

Kaka ishte futbollisti i fundit që e fitoi këtë trofe, para se garën e vërtetë ta fillonin Messi dhe Ronaldo, që e fituan nga pesë herë, dominim plot 10 vite.

E në ceremoninë e organizuar në Paris, ku Ronaldo e fitoi këtë trofe, Kaka është përkujdesur të dhuroi momente gazmore.

“Çdo herë që fitojnë Ronaldo apo Messi, të gjithë do më kujtojnë mua që e fitova para tyre”, ka deklaruar Kaka.

10/20/2018 23:05

Lajmi i fundit, mësohet sa do të mungojë Messi