Lajme

Deklarata interesante e Konjufcës për koalicion AAK-PSD, vjen përgjigja e Dardan Sejdiut

08/21/2019 23:59
nga:M K

Shefi i grupit parlamentar të PSD’së, Dardan Sejdiu i është përgjigjur Glauk Konjufcës.

Shefi i grupit parlamentar të PSD’së, Dardan Sejdiu, i ftuar në emisionin DPT te Fidani, i është përgjigjur Glauk Konjufcës i cili ditë më parë koalicionin AAK-PSD e komentoi si kapaku e ka gjetë tenxheren.

E Dardan Sejdiu tha se ne gatuajmë diçka e nuk flasim palidhje.

“Kapaku e tenxherja gatuajnë diçka e nuk folin palidhje”, i është përgjigjur Sejdiu Konjufcës.

Ai gjithashtu tha se Konjufca është i mirë vetëm në llafe odash, e madje për këtë ia pranon.

“Për llafe odash ia dho dorën, për politika publike ‘kapak e tenxhere’ kaq di e kaq flet”.

03/22/2020 20:15

Anëtari i PDS-së, lë fajtor Albin Kurtin për krizën politike dhe ekonomike në vend