Lajme

Dega e dytë e LDK-së në Prishtinë propozon Florian Dushin për deputet

01/14/2021 13:41
nga:Sh Xh

Dega e dytë e LDK-së në Prishtinë ka propozuar Florian Dushin si kandidat për deputet.

Dushi është zëvendësministër i Drejtësisë.

E lajmin për kandidimin e tij për Gazeta Blic e ka konfirmuar një burim brenda kësaj partie.

“Nga Dega e Dyte e LDK “Qyteti i Vjeter” – Prishtine, eshte propozuar Kryetari i Kesaj Dege, isha anetari i KQZ-se dhe aktualisht zv ministri i drejtesise, Florian Dushi”, i thotë ky burim Gazetës Blic.