BLIC.TV

Deda nuk e hedhë poshtë mundësinë për t’u bërë pjesë e delegacionit për bisedime me Serbinë

02/01/2019 22:26
nga:FL.B

Deputeti i Kuvendit të Kosovës nga radhët e Alternativës, Ilir Deda ka treguar në “BlicInterview me Astrit Gashin” se pse nuk është pjesë e delegacionit Qeveritar për bisedime me Serbinë.

Ai nuk  e ka hedhur poshtë mundësinë që të bëhet anëtar i delegacionit por ka treguar se ka pasur një lloj diskutimi dhe se po do që të shohë nëse ligji dhe platforma të cilën javën që vjen do ta sjellin në Kuvend.

Unë ende mund të bëhem anëtar i delegacionit. Sot kam pasur një lloj diskutimi, dua të shoh a po kalon ligji dhe platformën të cilën do ta sjellin javën e ardhshme në Kuvend. Në qoftë se ka Kuvend e s’ka zgjedhje. Por, nuk është mbyllur mundësia që unë mos të jem anëtar i delegacionit shtetëror.” – ka thënë Deda.

/ © GazetaBlic /

08/20/2019 18:49

Pas sulmit ndaj turistëve spanjollë, një tjetër ngjarje ka ndodhur me turistët gjermanë në Tiranë