Sporti

De Jong ‘tradhëton’ Barcelonën, në verë transferohet te gjiganti evropian

12/07/2018 09:10
nga:M K

Ka qenë shumë i kërkuar nga Barcelona që nga edicioni i kaluar.

Fjala është për holandezin e ri, Frenkie de Jong, i cili po kërkohet nga shumica e skuadrave të mëdha evropiane, shkruan GazetaBlic.

Mirëpo sipas mediave ndërkombëtare të sportit, De Jong ka zgjedhur PSG-në, para katalunasve dhe Manchester Cityt.

Çmimi raportohet të jetë afër 75 milionë euro, derisa muajve në vazhdim pritet të mësohet përfundimisht e ardhmja e tij.

Gjithashtu, ka zëra se Kylian Mbappe ka qenë ndërmjetësues, pasi ka folur me drejtuesit e klubit francez, duke i bindur, pasi i tregoi për performancat me kombëtaren nga Beneluksi në ndeshjet e Ligës së Kombeve.

AMSTERDAM, AFC Ajax – AEK Athens FC, football, Champions League, season 2018-2019, 19-09-2018, Stadium Johan Cruijff Arena, Ajax players are celebrating the 1-0

/GazetaBlic/

05/27/2019 00:36

Zgjedhjet evropiane: Këto janë rezultatet e deritashme!