Sporti

Reina nuk vazhdon te Milani, kjo pritet të jetë skuadra e tij e re

08/13/2020 17:45
nga:Mergim Rreci

Valencia ka raportuar se ka hyrë në bisedime me portierin e Milanit, Pepe Reina, i cili kohët e fundit u kthye nga një kredi në Aston Villa në Premier League.

Portierit spanjoll i ka mbetur një vit nga marrëveshja e tij në San Siro, por Il Corriere dello Sport pretendon se ish-lojtari i Napoli është duke kërkuar futboll të rregullt të skuadrës së parë diku tjetër.

Gianluigi Donnarumma preferohet në gol në Milano dhe gazeta nxjerr në pah se Valencia ka kontaktuar me rrethimin e lojtarit.

Raporti pretendon se ka disa propozime nga Serie A, por pala La Liga dyshohet se është në pole postion për shërbimet e tij, transmeton GazetaBlic.

37-vjeçari luajti 12 ndeshje në Premier League 2019-20 dhe mbajti dy fletë të pastra pasi Villa shmangte heqjen në sezonin e tyre të parë mbrapa në fluturimin më të mirë.

/GazetaBlic/