Sporti

Pique reagon ashpër pas humbjes turpëruese: Lojë e tmerrshme, nuk është hera e parë, as e dyta, e as e treta

08/14/2020 23:24
nga:Mergim Rreci

Bayerni ka triumfuar në mënyrë fantastike ndaj Barcelonës sonte në çerekfinalen e Ligës së Kampionëve.

Bavarezët fituan bindshëm 2 me 8 ndaj Blaugranëve, të cilët ishin inferior ndaj një fuqie që e kishte sonte skuadra gjermane, shkruan GazetaBlic.

Golat për Bayernin i shënuan Muller x2, Perisic, Gnabry, Kimich, Lewandowski, Coutinho. Në anën tjetër për Barcelonën shënuan Alaba (og) dhe Suarez.

“Lojë e tmerrshme, ndjenjë e tmerrshme… e turpshme. Është shumë e vështirë”, ka deklaruar fillimisht Pique.

“Klubi ka nevojë për ndryshime dhe unë nuk po flas për trajnerin dhe lojtarët. Strukturisht na duhen ndryshime të të gjitha fillimeve”.

“Nuk është hera e parë, as e dyta, as e treta

/GazetaBlic/