Sporti

Derbi i Milanos për shërbimet e mbrojtësit të Fiorentinës

09/24/2020 17:33
nga:Mergim Rreci

Interi thuhet se rrit interesimin për mbrojtësin e Fiorentina Nikola Milenkovic, pasi Milan Skriniar mund të kalojë në Tottenham Hotspur.

Spurs thuhet se ka ofruar 50 milion euro plus shpërblime për lojtarin ndërkombëtar të Sllovakisë Skriniar dhe Inter, të cilët kanë hyrë në bisedime me londinezët, duke shpresuar që të riinvestojnë paratë në një mbrojtës të ri, përcjell GazetaBlic.

Milani ka qenë i lidhur me Milenkovic javët e fundit dhe tani mund të përballet me konkurrencën nga Interi, sipas Il Corriere dello Sport.

Gazeta pretendon se Skriniar ka pranuar një lëvizje në Lilywhites dhe ka përshpejtuar negociatat duke u takuar me agjentët e tij natën e kaluar.

Fiorentina shpreson të mbajë qendërmbrojtësin në Artemio Franchi dhe ka vendosur një çmim kërkues prej 40 milion € për Milenkovic.

/GazetaBlic/