Lajme

Daut Haradinaj i reagon Albin Kurtit: Turpi s’paska fund, reflekto se je kryeministër i tërë Kosovës

03/13/2020 13:26
nga:Gazeta Blic

Deputeti i AAK-së, Daut Haradinaj ka reaguar ndaj vendimit të Qeverisë për rrugën Deçan- Plvë.

Ai ka shkruar në Facebook se me ndarjen e 400 kijë eurove, nuk mund të ndërtohet asnjë urë, e këre më u gjithë projekti, raporton Gazeta Blic.

“Turpi ska fund , me vetëm 400 mijë euro në këtë rrugë sdo mundet të ndërtohet asnjë urë vetme e lëre më rruga në tërësi”, ka shkruar ai.

Reagimi i plotë:

Qeveria Kurti me premtimet mashtruese se do e vazhdojë ndërtimin e rrugës Deçan -Plavë, jo vetëm që nuk e ka lënë sikur ka qenë në parashikimin buxhetor, por asaj rruge ja ka hequr pothuajse tërësisht buxhetin.

Turpi ska fund , me vetëm 400 mijë euro në këtë rrugë sdo mundet të ndërtohet asnjë urë vetme e lëre më rruga në tërësi.

Reflekto kryeministër, je kryeministër i tërë Kosovës!
DH

05/08/2021 15:23

Qeveria Kurti nis me “kapjen” e bordeve, motra e deputetit dhe disa mbështetës të VV-së emërohen në Bordin e Teatrit