Sporti

Darmiani mirëpret interesimin e Juventusit

04/17/2018 12:54
nga:Y.K

Matteo Darmian ka përshëndetur interesimin që ai ka treguar Juventusi, ndërsa ai pritet që të kalojë drejt Torinos gjatë  verës nga  Manchester United.

I marrë në Old Trafford nga Louis van Gaal më 2015, mbrojtësi i gjithanshëm pati një fushatë produktive të 2016-17 nën Jose Mourinho.

28-vjeçari, megjithatë, tani nuk është në formë, ai ka bërë vetëm 13 paraqitje, dhe tani po kërkohët përsëri në Seirie A, nga klubi i Juventusit

Darmian ishte transferuar nga rivali i Juventusit, Torino në Manchester United.

Për të interesohet edhe skuadra tjetër italiane Inter./Gazeta Blic