Sporti

Dardanët tregojnë pse nuk u realizua koreografia në stadiumin e Southamptonit

09/11/2019 15:53
nga:L I

Mbrëmë në stadiumin e Southamptonit u zhvillua ndeshja mes Anglisë dhe Kosovës e cila përfundoi me rezultat 5-3, shlruan GazetaBlic.

Mirëpo, një koreografi e përgatitur nga tifozët Dardanë nuk u pa brenda stadiumit.

Për këtë kanë reaguar vet Dardanët duke treguar se e gjitha ka qenë për shkaqe politike.

“KOS-ENG ????

Falenderues gjithë jetën ??.
Koreografia nuk është lejuar të futet në stadium, pēr arsye politike.”, kanë shkruar Dardanët.