Sporti

Danimarka e shkatërron Irlandën, e merr biletën për kampionatin botëror (VIDEO)

11/14/2017 22:36
nga:Y.K

Kombëtarja e Danimarkës e ka shkatërruar kombëtaren e Irlandës në Dublin, 1-5, shkruan Gazeta Blic

Regjisori i kësaj fitore ishte super mesfushori i Tottenham Hotspur, Christian Eriksen i cili ka shënoi tre gola përballë irlandezëve.

Dy golat e tjerë në këtë takim u shënuan nga mbrojtësi Chelseat, Christianssen dhe ish lojtari i Arsenalit, Bendtner.

Golin e vetëm në këtë takim për Irandën e ka shënuar Duffy.

Ka kohë që Danimarka i kishte munguar botërorit./Gazetablic.com