Sporti

Dalin pamjet: Futbollistët e Kosovës shkëmbyen fanellat me ata të Anglisë

09/11/2019 12:44
nga:Ideal

Futbollistët e Kosovës kanë shkëmbyer fanellat me lojtarët anglezë, në përfundim të ndeshjes në “St Mary’s”.

Kombëtarja e Kosovës u mposht nga Tre Luanët me rezultatin përfundimtar në 5:3, shkruan GazetaBlic.

Pasi që ndeshja ishte shumë e zjarrtë vetë lojtarët anglez kërkuan që t’i shkëmbejnë fanellat me djelmoshat tanë.

Ndërkaq, Federata Angleze e Futbollit ka publikuar pamjet nga tuneli, në prag të ndeshjes dhe pas përfundimit të saj. Pra ty shihe lojtarë e Kosovë dhe ata Anglez duke i shkëmbyer fanellat mes veti.

 

/GazetaBlic/