Sporti

Covid-19: Klubi i Napolit dhuron 32 ton ushqim për familjet që kanë nevojë

04/09/2020 20:03
nga:Lorik J

Napoli i është bashkuar listës së klubeve që po ndihmojnë njerëzit gjatë pandemisë së koronavirus, pasi ata kanë 32 ton ushqim për 1000 familje.

Napoli ka njoftuar për një nismë të re të quajtur Charity Food, ku ka dhuruar 32 ton ushqim, të ndarë në 1000 pako me nga 32 kg secila, të cilat janë shpërndarë për familjet në zonën e Napolit, përcjell GazetaBlic.

“Ne kemi menduar shumë se si mund të bëjmë diçka të dobishme për të ndihmuar njerëzit në nevojë në këto periudha të vështira,” tha Shefi i Fondacionit, Formisano për Radio Kiss Kiss.

“Pas iniciativës sonë të Pashkëve për spitalet, ne donim të shkonim një hap më tej, kështu që ne u bëmë thirrje sponsorëve tanë, veçanërisht atyre në sektorin e ushqimit dhe pijeve, të krijojnë Bamirësi Ushqimore”, përfundoi ai.

/GazetaBlic