Sporti

“Coutinho nuk dëshiron të kthehet në Angli këtë verë”

03/21/2019 13:28
nga:Ideal

Lojtari i Barcelonës Philippe Coutinho nuk dëshiron të kthehet në futbollin anglez këtë verë.

Mediat angleze raportojnë se braziliani po shqyrton mundësitë e tij që të largohet nga ‘Camp Nou’- nuk ka funksionuar aq sa është planifikuar, por një kthim i mundshem në Premierligë nuk mund të ndodhë, shkruan GazetaBlic.

Kjo situat vjen pasi prindrit e tij nuk e pëlqenin kurrë Anglinë dhe se Coutinho nuk ndihet i gatshëm të luajë për një kohë të caktuar në Premierligë.

Ka ende hapësirë ​​në mesfushën e Liverpoolit për Coutinho: Jurgen Klopp kurrë nuk e ka zbehur mundësin që braziliani nuk mund të kthehet tek ‘The Reds’.

Kështu tifozët e Liverpoolit ndoshta janë të gatshëm që ta shohin një magji të dytë në “Anfield”.

/GazetaBlic/

07/08/2020 23:55

Dy kartona të kuq e një gol, Barcelona fiton derbin e Katalonisë – Espanyol në Segunda Division