Sporti

Coutinho flet për garën me Real Madridin, vjen me deklaratën e vitit

01/08/2018 16:10
nga:Lorik J

Transferimi më i ri i Barcelonës, Philippe Coutinho është prezantuar sot në Camp Nou para tifozëve të Barcelonës.

Philippe Coutinho i ka kushtuar Barcelonës plotë 160 milionë euro, shkruan GazetaBlic.

Sulmuesi brazilian, Coutinho ka theksuar se Barcelona ende nuk e ka fituar kampionatin spanjoll dhe duhet të luftojë akoma për ta mposhtur Real Madridin.

“La Liga është kampionat i vështirë dhe sezoni është i gjatë, ende s’ka përfunduar asgjë. Po flas si lojtar i Barcelonës, ne duhet të koncentrohemi në çdo ndeshje dhe të vazhdojmë të bëjmë punën tonë që në fund të fitojmë kampionatin”, u shpreh braziliani.

12/12/2018 23:16

Shpërthejnë tifozët e Real Madridit, shikoni si e kanë quajtur skuadrën e tyre të zemrës