Sporti

Coutinho e zbulon idolin e tij

01/11/2018 17:47
nga:Y.K

Mesfushori brazilian, Philippe Coutinho ka treguar se legjenda braziliane, Ronaldinho ka qenë gjithnjë idhulli i tij në futboll.

Përforcimi më i ri i Barcelonës, Coutinho ka treguar se gjithnjë ka qenë i dhashuruar me legjendën braziliane, Ronaldinho që ka pas luajtur tek Barcelona.

“Idhulli im gjithmonë ka qenë Ronaldinho, dhe e kam pëlqyer që kur isha fëmijë”, është përgjigjur Coutinho kur u pyet nga gazetarët.

 

10/10/2018 16:33

Coutinho: Ky është motori i ekipit