Sporti

Costa e pranon se dyshonte tek Ronaldo, shikoni fjalët e tij

03/16/2019 08:43
nga:Ideal

Douglas Costa pranon se kishte dyshime në lidhje me ndikimin e Cristiano Ronaldos në Juventus, por që numri 7′ fitoi besimin e tij shumë shpejtë.

Rolando heshti të gjithë kritikët në ndeshjen ndaj Atleticos, ku me një super hate-trick, arriti ta dërgoi Juven në çerekfinale të Ligs së Kampionëve, shkruan GazetaBlic.

“Kur arriti. Mendova se ‘lojtari më i mirë në botë është bashkuar me ne, apo jo?’ “, Tha ai për kanalin YouTube De Sola.

“Sapo arriti, klubi u përmirësua në çdo aspekt. Kontributi i tij ka qenë i dukshëm.

“Ai shënon gola çdo javë, ai ka sjellë më shumë tifozë në stadium dhe ne shpresojmë të fitojmë kështu ne bëjmë historinë me të.

“Ai është një djalë i ngritur, ai është duke punuar shumë dhe është gjithmonë me ne. Nëse ai nuk flet me mua, me kë po flet? Ne flasim vetëm në portugalisht.

“Ne të gjithë duhet ta duam njëri-tjetrin si shokë, sepse ne të gjithë kërkojmë një vend në ekip, por Cristiano fitoi të gjithë shpejt shumë shpejt.

“Ai është një djalosh i thjeshtë dhe i gatshëm që pëlqen të fitojë. Juventusi po kërkonte një lojtar me mentalitetin e tij, kështu që ai na ka dhënë shumë “, përfunoi Costa.

/GazetaBlic/