Sporti

Conte më në fund e gjenë zëvendësuesin e Diego Costës (FOTO)

08/23/2017 09:59
nga:Y.K

Skuadra kampione e Anglisë Chelsea është duke menduar që të bëjë një ofertë për sulmuesin e Leicester Cityt Jamie Vardy.

“The Sun” shkruan që trajneri italian Antonio Conte është duke menduar që ta transferojë në “Stamfor Bridge” lojtarin i cili e shpalli kampion Leicester dy vite me parë shkruan Gazeta Blic.

30 vjeçari shihet si njëriu i golit dhe lojtar i cili do ta zëvendësonte në menyrën më të mirë të mundshme të larguarin nga Conte spanjollin Diego Costa.

Kujtojmë që Chelsea këtë verë ka transferuar edhe spanjollin Alvaro Morata nga skuadra e Real Madrid./Gazetablic.com

 

07/17/2018 19:05

Garë e ashpër mes Chelseat dhe Liverpoolit për Alissonin