Sporti

Çmenduria e Manchester United, gati oferta prej 150 milionë eurosh për dyshen e Leicesterit

10/10/2019 23:31
nga:M K

Manchester United raportohet se është gati të bëjë çmenduria për të blerë dyshen e Leicester City-t James Maddison dhe Ben Chilwell.

Skuadra e Solskjaer ka bërë një start të tmerrshëm të sezonit, duke marrë vetëm dy tore në tetë ndeshjet e para të Premier League.

Dhe për të përmbysur këtë situatë, klubi ka identikuar dy yjet angleze si objektivat kryesorë sipas The Sun.

Megjithatë, Blerja e dyshes së Leicester, të cilët janë nga 22-vjeç, mund të kushtojnë 150 milionë euro së bashku.

Portali anglez raporton se klubi do t’i japë në dispozicion një shumë të madhe trajnerit në mënyrë që ta shpenzojë në merkaton e janarit.

Maddison ka shkëlqyer këtë sezon dhe ka shënuar golin e tores ndaj Tottenham muajin e kaluar, ndërsa Chilwell është një titullar i padiskutueshëm
te “Dhelprat” dhe një nga të preferuarit e Gareth

02/01/2020 15:25

Gola, rikthime, spektakël – Mbyllet me paqe derbi në “King Power”