Sporti

“Çmenduri” në Ligën e Kampionëve, Bayerni e demolon Barcelonën

08/14/2020 22:52
nga:Mergim Rreci

Bayerni ka triumfuar në mënyrë fantastike ndaj Barcelonës sonte në çerekfinalen e Ligës së Kampionëve.

Bavarezët fituan bindshëm 2 me 8 ndaj Blaugranëve, të cilët ishin inferior ndaj një fuqie që e kishte sonte skuadra gjermane, shkruan GazetaBlic.

Golat për Bayernin i shënuan Muller x2, Perisic, Gnabry, Kimich, Lewandowski, Coutinho. Në anën tjetër për Barcelonën shënuan Alaba (og) dhe Suarez.