Sporti

‘Çmenduri’ në “Artemio Franchi”, dy gola për tre minuta në ndeshjen Fiorentina – Roma

12/20/2019 21:13
nga:M K

Roma ka kaluar në epërsi ndaj Fiorentinës në ndeshjen që ka filluar nga ora 20:45, madje duke shënuar dy herë brenda tre minutave.

Fillimisht Dzeko realizoi për epërsinë fillestare të gjallorosëve në minutën e 19’të, para se tre minuta më pas Kolarov ta dyfishojë epërsinë me një gol tejet të bukur nga gjuajtja e lirë, shkruan GazetaBlic.

24′ Fiorentina – Roma 0-2

Më poshtë edhe golat e para pak çasteve, derisa mbetet të shihet sesi do të rrjedhin gjërat në vazhdim. Kujtojmë se ne do t’iu raportojmë në kohë reale për çdo ndryshim eventual.

0-1

0-2

/GazetaBlic/

06/27/2020 23:42

Lazio fiton dhe shpreson në titull, Fiorentina ende në rrezik