Sporti

“Çmenduri” ja sa para kushton bileta për ta parë ndeshjen Real Madrid- Barcelona

07/10/2017 10:34
nga:Y.K

Më 30 korrik, në Majami, do të zhvillohet ndeshja miqësore mes dy gjignatëve spanjoll, Real Madridit dhe Barcelonës. Në stadiumin “Hard Rock” do të zhvillohet “El Klasiko” spanjolle dhe kjo do të jetë hera e parë që dy skuadrat më të mira nga Spanja përballen në trollin e SHBA-s.

 

Stadiumi ka kapacitet prej 65 mijë spektatorëve, ndërsa çmimi i biletës për këtë sfidës shkon deri më 10.000 dollarë. Deri më tani, “El Klasiko” është zhvilluar vetëm jashtë Spanjës, edhe atë në vitin 1982 , në Venezuelë. Atë kohë , skuadra mbretërore, shënoi fitore minimale 1-0 ndaj Barcelonës, falë golit të shënuar nga Visente Del Boske.

06/18/2018 13:56

​Hazard: Nëse Real Madridi më do mua, e di se çfarë duhet të bëjë