Sporti

“Çmendet” Real Madrid, ofron dy super yje për Neymar

11/14/2017 15:20
nga:Y.K

Los Blancos janë duke u munduar të sigurojnë shërbimet e asit brazilian, që raportohet të jetë penduar për kalimin në Parc des Princes gjatë verës

Real Madrid është duke e trajtuar shumë seriozisht mundësinë e blerjes së brazilianit Neymar, ndaj ka do të ofrojë Toni Kroos dhe Gareth Bale për ta kryer këtë transferim.

Raportohet se sulmuesi është i palumtur tek Paris Saint-Germain, ndaj mund të kthehet në La Liga, por kësaj radhe tek rivali më i madh i ish skuadrës së tij, Barcelona.

Neymar u largua nga Camp Nou gjatë verës, për një shifër rekord prej 220 milionë eurosh, por nuk është aspak i lumtur në Parc des Princes dhe është penduar për këtë vendim të tij.

 

12/09/2018 15:23

Formacionet zyrtare: Huesca-Real Madrid