Sporti

Club Brugge – Real Madrid, formacionet zyrtare

12/11/2019 20:09
nga:M K

Real Madridi do të ketë punë të vështirë në raundin tjetër, përkundër faktit se e ka siguruar kualifikimin.

Djelmoshat e Zidanes do ta kenë një kundërshtar të fortë në fazën e eliminimit direkt, pasi shumica e skuadrave me të cilat mund të bien në short, janë në vendin e parë në grup, shkruan GazetaBlic.

Ndërkaq, për vendin e tretë në grupin A do të garojnë Club Brugge dhe Galatasaray. Belgët e presin Real Madridin, kurse turqit i shkojnë PSG-së.

Para pak çastesh janë mësuar edhe formacionet zyrtare të duelit që do të zhvillohet në “Jan Breydel Stadion”.

/GazetaBlic/

04/02/2020 15:04

Anulohet liga e Belgjikës, Club Brugge do të shpallet kampion