Lajme

Clinton përfundon vizitën në Kosovë

06/12/2019 18:10
nga:Gazeta Blic

Ish-presidenti amerikan Bill Clinton ka përfunduar vizitën e tij dyditore në Kosovë, për shënimin e 20-vjetorit të çlirimit.

Pas “Ecjes së Lirisë”, zbulimit të shtatores së ish-sekretares Madeleine Albright dhe pllakës në afërsi të shtatores së Bill Clintonit, ish-presidenti amerikan i ka dhënë fund vizitës në Kosovë.