Sporti

Claudio Marchisio: Juventus meriton ta fitojë Champions Leaguen

02/27/2020 11:47
nga:Mergim Rreci

Claudio Marchisio ka pretenduar se ish-shokët e tij të skuadrës në Juventus “meritojnë të fitojnë” Ligën e Kampionëve dhe pranon se e shqetëson atë që të mos e ketë bërë atë.

Ish mesfushori u largua nga Juventus në Shtator 2018, kur ai u transferua te Zenit St Petersburg me një transferim të lirë, por përfundoi në pension pas vetëm një sezoni në Rusi.

Ai pretendoi se trofeu i pakapshëm i Ligës së Kampionëve e shqetësoi atë që kur ai pushoi së luajturi dhe shpreson të shohë ish-shokët e tij të skuadrës të fitojnë turneun prestigjioz.

“Ajo që më shqetësoi shumë, ishte se nuk e fitova Ligën e Kampionëve në një cikël kaq të suksesshëm. Shpresoj se ish-shokët e mi të skuadrës mund ta fitojnë atë, ata do të meritonin ta fitojnë atë pas gjithë sakrificave që kanë bërë. “, përcjell GazetaBlic.

Juventus filloi fazat e nokautit me një humbje 1-0 kundër Olympique Lyonnais në Francë të Mërkurën dhe do të luajë ndeshjen e kthimit në Allianz Stadium në 17 Mars.