Lajme

Çitaku i gëzohet fitores historike të filmit “Zgjoi”: Bravo!

02/03/2021 08:58
nga:F K

Ambasadorja e Kosovës në Amerikë, Vlora Çitaku, i është gëzuar fitores së madhe të filmit “Zgjoi” me regji të Blerta Bashollit, në festivalin “Sundance”.

Ajo postoi fotografinë e Yllka Gashit që luan rolin e Fahrije Hotit, në rrjetet sociale, duke shkruar:

“Hive” fitoi tre çmime të rëndësishme në Sundance, Çmimi i madh i jurisë, Çmimi i publikut dhe Regjia më e mirë!

Regjisorit dhe gjithë kastit: Bravo!

Për gratë mahnitëse të #Krusha: Faleminderit që na inspiruat.

https://www.instagram.com/p/CK0gQnLrwA5/?utm_source=ig_embed