Sporti

Chelsea – Arsenal, notat e futbollistëve

01/21/2020 23:28
nga:M K

Chelsea dhe Arsenal kanë ndarë pikët në derbin e Londrës, që i takonte xhiros së 24’të në Premier Ligë.

Të dyja skuadrat treguan futboll të hapur e të bukur, me vendasit me gjasë më të madhe për të triumfuar pasi thuajse për 70’të minuta kishin luajtur me një futbollist më tepër në fushë, por që nuk e shfrytëzuan epërsinë numerike, shkruan GazetaBlic.

Gjithsesi, ky rezultat i shkon për shtati shumë Chelseat, që shkon në kuotën e 40’të pikëve dhe aktualisht ka plotë dhjetë më shumë se rivali lokal, dhe gjashtë sosh më tepër se Manchester United, që nesër luan përballë Burnleyt.

FT Chelsea – Arsenal 2-2

Pas ndeshjes së sontme, sajti i statistikave në futboll, “whoscored” ka dalë me notat e futbollistëve, e siç edhe mund ta shihni, Jorginho është vlerësuar me notën më të lartë, ndërsa kuptohet, Luiz me më të dobëtën.

/GazetaBlic/

02/20/2020 23:36

Xhaka me paraqitje solide, notat e futbollistëve: Olympiacos – Arsenal