Sporti

CHAMPIONS: Messi i paarritshëm, Salah kap Neymar

06/02/2019 09:20
nga:M K

Me finalen, mbyllet Champions 2018-2019… Dhe, lista e golave sheh në krye dhe të shkëputur me katër gola më shumë, Lionel Messi (12).

Ndjeket nga Lewandowski me 8 gola dhe Tadic me 6, ashtu si Ronaldo, Marega, Aguero…

Messi 12

Lewandowski 8

Tadic, Ronaldo, Marega, Aguero 6

Dzeko, Sterling, Kramaric, Neymar, Kane, Dybala, Salah, Lucas Moura 5

Sane, Mbappe, Benzema, Griezmann, Silva, Firmino, Son, Mane, Guerreiro, Jesus, Icardi, Ziyech 4

06/30/2020 12:33

Diego Simeone komenton zërat për prishjen e raporteve Messi – Setien