Sporti

Challandes zbulon listën e futbollistëve të ftuar për ndeshjet e Tetorit

10/04/2019 16:35
nga:M K

Është publikuar lista me lojtarët e ftuar tek kombëtarja e Kosovës, për ndeshjet kundër Gjibraltarit dhe Malit të Zi.

Kosova do të zhvillojë dy ndeshjet e saj të radhës gjatë muajit tetor, shkruan GazetaBlic.

Fillimisht është miqësorja ndaj Gjibraltarit me 10 Tetor, pastaj dueli tejet i rëndësishëm kundër Malit të Zi, që zhvillohet katër ditë më pas.

Më poshtë lista e plotë, derisa siç edhe mund ta shihni, mungon Donis Avdijaj, që kohëve të fundit flitej se do të ftohej nga Challandes.

/GazetaBlic/

10/18/2019 20:35

Trajneri i Çekisë flet për duelin kundër Kosovës, ka një mesazh për futbollistët e tij