Sporti

Challandes befason të gjithë – nuk e grumbullon këtë super lojtar për ndeshjet vendimtare të Kosovës?!

11/08/2018 19:18
nga:Lorik J

Lista e Kosovës për ndeshjet e fundit të Ligës së Kombeve kundër Maltës dhe Azerbajxhanit do të pësojë disa ndryshime.

Për herë të parë grumbullohen portieri Arijanet Muriç dhe qendërmbrojtësi, Mirlind Kryeziu.

Lajm është rikthimi i Bersant Celines, i cili mungoi në tetor, njofton gazetari Arlind Sadiku.

Lista e plotë

 • Portierë:
 • Samir Ujkani – Caykur Rizespor
 • Arijanet Muric – Manchester City
 • Visar Bekaj – FC Prishtina
 • Mbrojtës:
 • Amir Rrahmani – GNK Dinamo Zagreb
 • Fidan Aliti – KS Skënderbeu
 • Mërgim Vojvoda – Royal Excel Mouscron
 • Ardin Dallku – FC Vorskla Poltava
 • Leart Paqarada – SV Sandhausen
 • Benjamin Kololli – FC Zurich
 • Mirlind Kryeziu – FC Zurich
 • Arbenit Xhemajli – Neuchâtel Xamax
 • Mesfushorë:
 • Bersant Celina – Swansea
 • Valon Berisha – SS Lazio
 • Hekuran Kryeziu – FC Zurich
 • Herolind Shala – IK Start
 • Idriz Voca – FC Luzern
 • Besar Halimi – Brøndby
 • Arbër Zeneli – SC Heerenveen
 • Milot Rashica – SV Ëerder Bremen
 • Edon Zhegrova – K.R.C. Genk
 • Donis Avdijaj – FC Ëillem II
 • Sulmues:
 • Vedat Muriqi – Caykur Rizespor
 • Atdhe Nuhiu – FC Sheffield Ëednesday
 • Lirim Kastrati – Lokomotiva Zagreb

Në krahasim me grumbullimin e kaluar mungojnë: Faton Maloku, Bernard Berisha, Elbasan Rashani.

Listën zyrtare, trajneri Bernard Challandes do ta publikojë të premten, pasi të kenë përfunduar ndeshjet e Ligës së Evropës në të cilat janë të përfshirë 5 futbollistë të Kosovës.