Sporti

Çfarë i tha Materazzi Zidanit para se ky i fundit e goditi, atë e zbulon vet ai

11/03/2017 16:45
nga:A. R.

Marco Materazzi ka zbuluar atë që ai i tha Zinedine Zidane gjatë finalës së Kupës së Botës në 2006.

Thashetheme të shumta kanë qarkulluar se Materazzi i tha diçka fyese për familjen e Zizus , por ai ka zbuluar se kurrë nuk do të kishte fyer nënën e francezit, pasi nëna e tij vdiq kur ishte 15 vjeç.

Mbrojtësi ka thënë se ai ka thënë diçka për motrën e kapitenit francez që e provokoi atë , prandaj Zidane e goditi me kokë.

Franca, e udhëhequr nga Zidane, barazoi me Italinë, e udhëhequr nga Fabio Cannavaro, në finale dhe rezultati ishte 1-1 në 90 minuta, falë golave nga Materazzi dhe Zidane.

Pesë minuta në gjysmën e dytë të kohës shtesë, kreu i Zidane goditi Materazzi në gjoks dhe mori kartonin e kuq si rezultat i kësaj. Italia vazhdoi të fitonte 5-3 në penallti për Kupën e Parë Botërore që nga viti 1982.

09/07/2017 22:21

Materazzi : Ja kush nuk më la të shkoja tek Milani